Pages Navigation Menu

O udruzi

Dobrodošli na stranice udruge Hortikultura!

Kratka povijest:

Udruga Hortikultura osnovana je 2010. godine u Zagrebu te je započela svojim radom kao nevladina i neprofitna udruga koja djeluje na području Republike Hrvatske.

Ciljevi:

Ciljevi i želje osnivača udruge su:
Okupiti stručnjake i sve zainteresirane za područje hortikulture i srodne struke kako bi razmjenjivali informacije, družili se i zajedno rješavali probleme, radili i istraživali te izražavali svoja znanja, brige i interese.
Isto tako želja nam je putem internet stranice informirati javnost o raznim temama vezanim za uređenje okoliša, biljne vrste, ekologiju i sl., ponuditi stručne savjete i edukaciju, a stručnom-djelatnom članstvu preko našeg oglasnika omogućiti kvalitetan pregled ponude i potražnje usluga, materijala, strojeva i radne snage vezane isključivo za hortikulturu.
Nadalje, cilj nam je i povezivanje i razmjena informacija sa srodnim organizacijama na području Republike Hrvatske i inozemstva.
Kako vidite pred nama je puno posla i veliki planovi pa krenimo sa radom…

Djelatnosti:

– osmišljavanje i realizacija projekata vezanih za hortikulturu;
– informiranje, pomaganje i savjetovanje članova Udruge;
– druženje i edukacija;
– organizacija izleta vezanih za hortikulturu;
– komunikacija sa članovima i javnošću preko internet stranice;
– sudjelovanje na domaćim i međunarodnim skupovima, seminarima i sl.

Zahvale:

S obzirom da nam djelovanje Udruge omogućuju svi oni koji s nama pronalaze zajednički jezik, želimo zahvaliti svima koji nas podržavaju u promicanju ljubavi prema lijepom i zdravom okolišu u potrazi za ravnotežom i ispravnim načinom razmišljanja i djelovanja u svakodnevnom životu.

Želimo zahvaliti i svim proizvođačima ukrasnog bilja koji nam omogućuju uživanje u prekrasnom i raznovrsnom vrtnom i sobnom bilju te gradskom zelenilu, a posebno zahvaljujemo svim proizvođačima kvalitetne hrane i pića, na tome što nam pružaju glavni preduvjet za zdrav život i naravno zahvaljujemo svim ostalima koji nam pomažu,
HVALA!